pátek 18. srpna 2017

Škoda nezajít

Hezký den milí bloggeři a milé bloggerky! V Mladé Boleslavi mají na Staroměstském náměstí u radnice fontánu, kterou jsem už dávno chtěla vidět. Představuje řeku Jizeru. Nerezové koryto je asi 30 metrů dlouhé, podél jsou postavy, které po směru toku mládnou. V korytě jsou stavidla a je možné si s vodou pohrát. Dětí i dospělých bylo podél stále dost.


 

v okolí koryta jsou prolisy částí  lidského těla, můžete si představovat, jak tam to tělo zapadne ;-) 
dýně plazící se po náměstí mi přišly jako dobrý nápad


Můj příspěvek se jmenuje Škoda nezajít a to je jméno  bistra, v těsném sousedství fontány. Reference na internetu  byly dobré a tak jsme zvědavě vešli.
 
 
 
Chvilku jsme postávali u pultu a četli si na černé tabuli, co mají dobrého. Obsluha nás vybídla, ať si sedneme, že obsluhují. Řekla jsem jí, že koukáme, co dobrého mají a že od stolu na to tak dobře neuvidíme. Prý na stole je jídelní lístek se vším, co je na tabuli. Na něco  menšího už  byl čas a  taky jsme chtěli ochutnat kávu a tak jsme zasedli. Za chvíli přišla pro objednávku, říkám, že  si dám ten kiš, co mají na tabuli. "Máme jen to, co je ve vitríně". A já blbka myslela, že když mají černou tabuli, tak na ní každý den píšou nabídku! V Škoda nezajít tedy určitě ne! A tak jsme objednali gulášovou polévku, domáci paštiku, domácí limonádu a kávu. A pak ještě k té kávě něco malého sladkého.  Jídlo bylo dobré, káva také. Jen ta servírka byla vážně solitér. Měla venku u stolku známé a  taky pobíhala s notebookem a vybírala si nějakou dovolenou, kterou stihla konzultovat s druhou obsluhující.
 

na ceduli jsou napsaná i jídla, která aktuálně nenabízejí
 

tuhle limonádu od nás neznám, u nás dělají okurkovou domácí, ale tahle byla taky dobrá
 Takže pokud se vypravíte na výlet do Mladé Boleslavi, doufejte, že slečna je už na dovolené a užijte si bistro ve větší pohodě než my. Ale fontána stála za vidění a až ji boleslavákům trošku závidím, u nás v Jablonci také máme jednu moderní, ale je to jako žlab pro koně...
 
 
Tak krásný  pátek a opatrujte se, Vaše "fontánová kritička" Eva

5 komentářů:

 1. Ta fontána je bezva nápad, vůbec jsem nevěděla, že v M.Boleslavi je. Je škoda, že návštěvu bistra trochu obsluha pokazila. Je to prostě o lidech.
  Hezký den !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Fontána super !!!!! Výborný nápad.
  A ještě lepší nápad by byl s výměnou slečny, protože jinak kavárna vypadá pěkně.
  Přeji hezký horký den v Praze. Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Až pojedeme kolem, musím si vzpomenout a manžela zatáhnout na náměstí, díky za tip Evo. Je to moc krásné. A bistro - no všechno je o lidech, host nehost, měla důležitější zábavu :o), vybírat dovolenou je přeci veliká práce.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je opravdu zajímavá fontána. V Ml. Boleslavi jsem vlastně nikdy nebyla - jen jsem mockrát jela kolem po dálnici.

  OdpovědětVymazat
 5. Zajímavá fontána - díky za tip :)

  OdpovědětVymazat