čtvrtek 5. dubna 2018

Tvíd pro Art klub CZ

Vítejte u dalšího příspěvku, milé bloggerky a milí bloggeři.

V pátek začíná 12. ročník PPM a tak mám nejvyšší čas ukázat další quilt. Každoročně je pro galerii moderního patchworku Art Klub CZ vyhlašován povinný materiál  pro zhruba metrový kousek. A tak se postupně šilo z:
bavlněného úklidového hadru
látky barvené rzí
krajky
vlny
hedvábí
kůže či kožešiny
lnu
džínoviny
sametu
a letos došlo na tvíd.

Na půdě mi visí dva šedobílé kabáty s vzorem kohoutí stopy, ale nakonec jsem se vydala do sekáče na lov. Kabáty počkají na něco dalšího - mám zálusk z nich ušít kabely. Zážitek to byl zejména pro mého muže, který do takového obchodu (čti hrabárny) ještě nikdy nevstoupil. Ale ulovili jsme tři saka (škoda, že maličká ve velikosti 34) a jedny kalhoty. A mohla jsem se do toho pustit.
Dostala jsem loni k narozeninám sítotiskovou šablonu, která tiskne střihy a tak námět byl na světě. Ještě obarvit evolon, po loňských zkušenostech, kdy Bižuterní vzorník nakonec vyšel spíš lososový než jako zašlý papír, jsem barvila v pravém černém anglickém čaji.  Modelky jsou přeneseny na organzu pomocí transfer media.
nahoře je sekáčový úlovek, vpravo je první nástřel, vlevo jsou panenky už oblečené do tvídu.
Quilt se jmenuje Móda/Fashion, je o velikosti 85x85 cm a těch povinných 30% tvídu splňuje tak-tak.Mějte se krásně, Vaše Eva (i s quilty k vidění na PPM)

4 komentáře:

 1. Parádní!! Moc se těším.M.

  OdpovědětVymazat
 2. Evi, nemám slov! opravdu nádhera!
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. dobrý deň,
  aj v Prahe som obdivovala tento váš quilt, neviete mi prosím bližšie opísať ten transfer na organzu. ďakujem za odpoved

  OdpovědětVymazat