sobota 25. března 2017

Sněhové barvení

Moji milí bloggeři a bloggerky, krásné jaro! Já na vás stále myslím, ale nepíšu... zato jsem docela dost šila... a po drobečkách vás tím teď tady hodlát ládovat....  ale ze všeho nejdřív se s vámi podělím o jednu barvící techniku. Po dlouhé době jsme v Jablonci zase měli dost sněhu přes zimu a nalákalo mne to k obarvení látek.

Použila jsem barvy české výroby Duha a Cheds, americké procionky mi bylo líto na ten sníh nasypat. Kousky látek jsem přes namočila do vody se sodou přes noc. Ráno jsem je vyždímala, poskládala, pokroutila a vynesla do zahrady. Poskládané kousky jsem položila do plastových návod, přihrábla sněhem a začala sypat barvičky rovnou ze sáčku. Znovu přihrnula sněhem a nechala to být. Obleva nepřicházela a tak po týdnu jsem látky přestěhovala do vany, položila na staré lednicové rošty a nechala odtát.
vybrat barvy

nasypat

zasypat sněhem

a ještě

když nepřijde obleva, necháme to  roztát vevnitř

skoro hotovo


A pak už jen nechat uschnout, zafixovat žehličkou, znovu ručně odmáchat a vyžehlit. Originální kousky se hodí na další šití.
při odmáchání první  várky  jsem byla lenošná a nechala jsem za  sebe pracovat pračku. Sice jsem ušetřila nehty po manikuře, ale barvy se mi slily do hnědých odstínů


druhá dávka byla odmáchána ručně a barvy si podržela
Takže až se léto zeptá, co jsem obarvila v zimě, jsem připravená k šití....
Přeji vám všem krásný víkend, užívejte jaro - Vaše Eva, chystající se už na Prague Patchwork Meeting

4 komentáře:

 1. No Evi, to je super nápad. Máš krásné originální látky.... těším se na tvoje výtvory. Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Evi, to je nádhera! Absolutní originál! Vypadá to fakt nádherně.
  Přeji krásný víkend, Klárka.

  OdpovědětVymazat
 3. Evi, jen zírám! Vypadá to opravdu moc dobře!
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětVymazat