neděle 25. září 2016

Podzim

je tu! Hezký dobrý večer milí bloggeří a milé bloggerky! ... a zatím dobrý, pořád můžu chodit naboso, pořád je možné sedět na zahradě, ještě pořád jsme nemuseli zatahat květináče dovnitř...a  dokonce jsme ještě ani neškrabali ráno čelní sklo u auta... a tak se snažím užívat...
Dnes jsem prošla s  nůžkami  zahradou a udělala pár dekorací
Od  pátku  do soboty byly na jabloneckém náměstí tradiční podzimní trhy, počasí se povedlo. Lidí spousta, dali jsme si tradičně bramborové sejkory. Obešli stánky, chtěla jsem si  koupit novou aromalampičku, ale můj oblíbený prodejce nedorazil. Nevadí, třeba přijede v prosinci.Součástí trhů byla také výstava Dědeček automobil, čekali jsme možná víc, ale tihle dva krasavci za podívání určitě stáli


 
 
Víkendová nabídka horské chaty Královka v  podobě asijské kuchyně nás nalákala, a tak jsme nevařili a poobědvali jsme na terase s úžasným výhledem a obřími dýněmi.
 


polévka Pho bo

Thajské hovězí soté s báječnou chutí skořice, tohle musím vyzkoušet doma

Kambodžský nudlový salát s krevetami


Ale ani já  v kuchyni  nezahálím, minulý týden  jsem vyzkoušela hruškový obrácený koláč - recept je o několik příspěvků dříve tady ve švestkové podobě. Nejnovější pokus byl jablečný s ořechovou krustou, i když jsem oproti receptu z nejnovějšího časopisu Chuťovka vyměnila pšeničnou mouku za špaldovou a ořechy jsem měla ve špajzu už jen umleté, nikoli drcené, chutnal všem.


 
Hezký start  do nového, tentokrát kratšího, týdne. Co plánujete na středu? Oslavu? Vaše podzimně naladěná Eva

2 komentáře:

 1. Evi,pŕeji krásný podzim .... ať je u vás hodně slunečný. Eva

  Výlet do Německa ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jéé, ahoj Jablonečando! :-) Zdravím od bazénu u přehrady, také bydlíme v Jablonci. :-)
  Na letošní podzimní slavnosti jsme se také byli podívat, vyšlo krásné počasí, a tak posezení s burčákem a při poslechu krásné hudby bylo moc fajn. Zaujala mne kapela 3 mladých slečen, které zde zpívaly - to byla krása. Myslím, že se jmenovali Ladybirds? :-)
  Viděla jsem na loňských fotkách Královky, že si to tam na podzim zdobí dýněmi a říkala jsem si, že se tam musíme zajít podívat, protože dýně miluji... Tak vidím, že letos už jsou dýně také vystavené, tak to musím vidět. Možná se tam vypadáme taky na nějaký dobrý dlabanec, na Královce dobře vaří a je tam moc pěkné posezení, klid a příjemná atmosféra.. :-)

  OdpovědětVymazat