neděle 6. září 2015

Vypocený quilt

Hezké nedělní dopoledne milí bloggeři a milé bloggerky! Tak dneska po delší době zase o šití.... Mám tu pro vás obrázkovou reportáž o zrození jednoho quiltu. Jak už jsem dříve psala, jsem součástí skupiny Art Quilt Harbour a někdy na jaře jsme se dohodly na dalším společném projektu. Na setkání se rozlosovaly barvy, každá dostala dvě. Mně připadla zelená a šedá - a úkol zní, vytvořit nástěnný quilt 90x90 použitím netkané textilie evolon a pouze s přidělenou dvojicí barev. Byl to boj. Inspirace přišla na zahradě. Chcete-li se podívat, tak pokračujte ve čtení.
Evolon je bílá netkaná textilie, takže jsem musela začít barvením. Pomocí štětce jsem nanesla zelené tóny

 Použila jsem barvy na textil i na hedvábí, prostě, co dům dal
Tady je evolon po první fázi barvení

 Pokračuju tiskem, otiskla jsem kapradí ze zahrady, přidala lístečkové razítko
 a teď čtyřlístkové razítko jako květy hortenzií

 a jedna hortenzie bude šedá, abych použila tu druhou barvu do maximálně povolených 10 % povrchu
 Tady už je z části prošito. Před tím jsem horní potištěnou vrstvu spojila s vatelínem a tzv. zádíčky. Prošívala jsem denně hodinu, v těch prázdninových vedrech to ani jinak nešlo.
A tohle už je finále, zalemovaný quilt, doplněný šedou folií a korálky. Nejsem z něj nadšená, na můj vkus je smutný, ale jinak jsem si s těmi barvami nedokázala poradit. Premiéru bude mít spolu s dalšími šesti kousky začátkem října v Praze v Letňanech na veletrhu For Decor. Na výstavě budu v neděli 4. října, pokud byste se chtěli zastavit a určitě o ní napíšu příspěvek. A představte si, že kolekce bude mít pokračování, další můj kousek bude šedo-zelený ;-)

Mějte se hezky, Vaše Eva nyní v šedozelených nápadech

P.S. Inka pořádá giweaway, tak k ní nezapomeňte nakouknout - TADY

4 komentáře:

 1. No páni wow wow!!!!! To je nádhera. Jsem zvédavá, jak to bude vypadat i s ostatními. Hned si jdu zapsat datum, bydlím kousek, pokud mi do toho něco " nevleze ", zastavím se. Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Budu ráda, když to vyjde a potkáme se.... za pochvalu děkuju ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Evi, právě jsem dobarvila pokračování svých "lahví". Povím ti, že ten druhý, obrácený kousek jde o poznání hůř... :-(
  Ale snad to nějak zlomíme. :-)

  OdpovědětVymazat