pondělí 12. prosince 2016

Pražská předvánoční


Hezký čtvrtý adventní týden, moji milí bloggeři a bloggerky! Tak vám to tak utíká? Kdepak je ten čas dychtivého očekávání a rozjímání? Už tradičně se mi téměř nedaří zastavit…

Z prvních osmi prosincových dní jsem ČTYŘI strávila v Praze, v mém milovaném městě. Zčásti pracovně, zčásti zdravotními pochůzkami a taky s mými patchworkovými přítelkyněmi. Díky tomuto toulání ale jsem lehce „pod plánem“ doma.


Už tradičně jsem první prosincový pátek strávila na mé Alma Mater na konferenci Národní účetní rady. Je to pěkná akce, na kterou jedu ráda. Od rána do večera se tam dozvídám chystané novinky. Letos to bylo jen trochu pokažené o můj pozdní příjezd – a to jsem měla opravdu velikou časovou rezervu. Ještě u Čtyř kamenů jsem si říkala, jaká je to paráda, budu mít čas na snídani a ještě na malou procházku Žižkovem, ale ouha, vzpříčený kontejner na kamionu pouhé tři kilometry před Prahou způsobil skoro dvouhodinové posunování krok-sun-krok směrem k centru. Aspoň, že se nikomu nic nestalo!
zaplněná Venclovského aula na VŠE

Tento muž umí o účetnictví vyprávět poutavě a zvesela - fotografie z akce jsem si vypůjčila z facebooku Národní účetní rady

Sobotní pravidelné čtvrtletní setkání Bohemia Patchwork Klubu bylo milé, před vánocemi si vždycky dáváme dárečky, ten vylosovaný jsem si rozbalila a byla v něm krásná vánoční filcová brož. Balíčky od mých kamarádek z Art Quilt Harbour jsem si nechala na Štědrý den.

Na Mikuláše jsem už zase byla zpět v Praze, tentokrát na setkání se skupinou amerických quiltařek, které se vydaly do Evropy na tradiční vánoční trhy. V hotelu Belveder, který je v Holešovicích, jsme jim předvedly (v mém případě doslova, protože jsme s kamarádkou Romanou dělaly pohyblivé držáky na ušité exponáty), jak v Čechách šijeme. Dámy byly velmi milé, došlo i na výměnu dopředu ušitých bloků v národních barvách. Jela jsem domů tak nabitá energií, taky bych chtěla, až mi bude sedmdesát být v takové kondici a cestovat.


Na setkání s Američankami jsme si měli připravit blok na výměnu
Tady jsme my "pohyblivé věšáky" a autorka quiltu Eva Bovoli
tady se mění bloky a Kimberly Einmo bude přednášet o své Quilting Tour
V pátek došlo na už čtvrtý prosincový den v Praze, kromě plánovaných zdravotnických atrakcí jsem našla čas i na návštěvu Kampy. Dávnou jsem se netoulala jako turista, udělala jsem také pár snímků notoricky známých míst. Hledám totiž námět na quilt – na příští pražské výstavě by se měla objevit kolekce na téma Praha, a moc ráda bych si takový jeden pražský ušila.
U JohnaNa Kampě je maličký, ale milý, vánoční trh


tohle se mi neomrzí

věže, věže,věže - že by quilt?

Kolo na Čertovce se točilo a ten vodník tam dřív nebýval

Teď mám před sebou jednu oslavu s velmi kulatými čísly, ale o tom bude nejspíš příští příspěvek a pak už opravdu ukážu i ten náš domácí advent…

Opatrujte se, Vaše lehce nestíhající Eva

Žádné komentáře:

Okomentovat